Kiedy do ginekologa z podejrzeniem ciąży?

Kiedy do ginekologa z podejrzeniem ciąży?

Do ginekologa z podejrzeniem ciąży należy się udać najlepiej między 6 – 8 tygodniem ciąży od ostatniej miesiączki. Oczywiście wykonanie testu ciążowego z wynikiem pozytywnym w dużej mierze wskazuje na prawdopodobieństwo ciąży, lecz nie daje pewności. Najlepiej w celu jej potwierdzenia wykonać test beta hCG oraz powtórzyć go po 48h. W przypadku uzyskania norm odpowiadających konkretnym tygodniom ciąży możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że doszło do zapłodnienia. Ostatecznie potwierdzenie ciąży następuje po wykonaniu badania USG.
Z wizytą do ginekologa z podejrzeniem ciąży nie należy zwlekać zbyt długo z uwagi przede wszystkim na ustalenie, jakie leki należy przyjmować w jej trakcie, jeśli jest taka konieczność. I oczywiście należy od samego początku rozpocząć suplementację kwasem foliowym, który jest niezbędny do rozwoju układu nerwowego dziecka.

Zapraszam do skorzystania z konsultacji medycznej specjalisty w dziedzinie  ginekologii onkologicznej i położnictwa dr n. med. Piotra Magnowskiego w gabinecie lekarskim w Luboniu oraz umówienie się na wizytę pod numerem 606-340-593.

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Źródło: Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

Comments are closed.